ESTEFULL

Ozon Sauna

Anasayfa / Ozon Sauna
Ozon Sauna

Ozon Sauna

OZON TERAPİ

Ozon Saunanın Etkileri

Detoks Etkisi: İnsan vücudunda birçok kimyasal reaksiyon gelişir ve bazı toksin türünde vücüda zararlı maddeler oluşur.Ozon sauna ısı ve nem yardımıyla bu tür maddeleri hızlı bir şekilde ter yoluyla vücuttan atar.

Zayıflama Etkisi: Artan beden ısısı dolaşım hızlanması ve ozon oksijen gazlarının etkisiyle vücutta kalori yakılmasına yol açar. Bir seans ozon saunada 350 ila 500 kcal harcanır. Yakılan kaloriler: çıkılan ısı derecesi,kişinin yaşı ve beden özelliklerine göre dğişiklik gösterir.

Böbrek Fonksiyonlarını Destekler: Ağır metaller başta olmak üzere böbraklerle uzun sürede dışarı atılan birçok toksik madde bu yöntemle deriden kolaylıkla atılabilmektedir.

 

Vücut Direncini Arttırır: Ozon ve oksijenin vücuda girmesi sonucu vücut sistemi uyarılır ve düzenlenir. Bu sayede hastalıklara karşı bağışıklık sistemi gelişir.

Ağrı Giderici Etkiler: Dokular da bazı zararlo toksinlerin birikmesi,dolaşım bozuklukları ve çeşitli nedenlere bağlı oluşan ödemle vücutta ağrıya neden olur.Isı, nem ve ozon oksijen yardımıyla hızlanan kan dolaşımı,azalan toksinl ve ödemlerin azalması ağrı hissni ortadan kaldırır.

 

Dolaşımın Hızlanması Etkisi: Isı ve gazların etkisiyle kan dolaşımı hızlanır.Artan kan dolaşımı tansiyon üzerinde olumlu etkiler yaratırken , tüm dokuların daha iyi oksijen almasını ve atıkların hızlı bir şekilde uzaklaştırılmasını sağlar.

Cilt Hastalıklarına Etkisi: Akne,egzama,sedef,liken gibi cilt hastalıklarının bakımını kolaylaştırır.

 

Beyin Fonksiyonlarını Geliştirme Etkisi: Oksijen ve ozonbeyin dokusunun daha iyi beslenmesini ve oksijen almasını sağlayarak zihinsel aktiviteleri destekleyicidir.

Yorgunluk Giderme Ve Zindelik Kazandırma Etkisi: Adele dokusunda artan kan dolaşımı yüzünden yorgunluk hissi ve ağrıya neden olan laktik asit gibi maddeler vücuttan uzaklaştırılır. Seans sonrasında kısa bir dinlenme süresinden sonra çok daha rahatlamış ve zinde hissedilir

Yaşlanma Etkilerinin Giderilmesi: Zararlı ışınlar ve toksik maddeler deri hücrelerinin yaşlanmasına,

 

kurumasına ve buruşmalarına neden olur. Uygun nem ve ozon oksijen tedavisi ile cildin üst yüzeyinde bulunan ölü ve yaşlı hücreler dökülür. Alt

 

yüzeyden genç ve sağlıklı hücrelerin gelmesi sağlanır.

Mikroptan Arınma Etkisi: Birçok mantar ve bakteri deriye girerek bazı hastalıklara neden olur. Ozon oksijen tedavisi ile bu tür zararlı mikroorganizmalar zararsız hale getirildiği için temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olursunuz.

Stresin Etkilerini Giderme: Uygulama sırasında bir tür egzersiz yapan kalp-damar ve solunum- dolaşım sistemleri daha hızlı çalışırlar. Aktifleşen iç salgı sistemleri sayesinde strese neden olan hormonlar düzene girer ve stres nedeniyle kasılan adele dokuları gevşer. Azalan dolaşım artacağı için stresin oluşturduğu rahatsız etki de ortadan kalkar.

Selülit Oluşumunu Önleme Etkisi: Deri ve altındaki dokuların oksijen alamaması ve dolaşımın azalması sonucu selülit oluşur. Dokuların daha sağlıklı hale gelmesi için deri altı yağ dokusunun oksijen alarak dolaşımının artması ve yagların yakılması hedeflenir. Oksijenle yakılan dokular daha pürürzsüz ve temiz hale gelir.

 

Kansere Karşı Koruyucu Etkisi: Dokuların ve hücrelerin yetersiz oksijen almaları ve toksiik maddelerin dokularda birikerek olumsuz etki oluşturması kanseri oluşturan nedenlerin başında gelir ozon sauna da bu nedenleri minimize etmeyi hedefleyen bir uygulama olduğu için kansere

karşı koruyucu yarar sağlamaktadır.

Ozon Sauna tedavisi Özel Pendik Fizik Tedavi Rehabilitasyon Tıp Merkezi Estetik Bölümünde alanında uzman personeller tarafından uygulanmaktadır.

E-Bülten

E-posta adresinizi listemize ekleyin tüm kampanyalarımızı ilk siz öğrenin