ESTEFULL

İğneli Epilasyon

Anasayfa / İğneli Epilasyon
İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon kıl köklerine düşük miktarda akım verilmesi yöntemiyle çalışan bir yöntemdir. Kıl kanallarından gönderilen akım kıl hücresinin yok olmasını sağlar. İğneli epilasyon kalıcı çözümlerdendir ve kişinin cilt hassasiyetine göre ayarlanabilmektedir. İğneli epilasyon uygulama tekniği üzerinde titizlikle çalışılmalıdır.Kıl köküne ince steril bir iğne ile girilerek çok düşük akımlı elektrik verilir bu şekilde uyarılan kökler kıl çekildiği anda kolayca gelmektedir. Bu uygulama biraz beceri ve iyi bir eğitim gerektirmektedir. İğneli epilasyon daimi olarak tüylerden kurtulmanın yanı sıra diğer yöntemlerin aksine her türlü tüy rengine ve kalınlığına uygulanabildiği gibi cildin tipi rengi ve özelliğinin de hiçbir önemi yoktur.

İğneli epilasyon düzenli uygulandığında lazer epilasyondan daha hızlı sonuç vermektedir ve yan etkisi yoktur. İşlem süresi kişiden kişiye , işlem yapılan alana ve alandaki kıl yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. İğneli epilasyonda ilk seanslardan itibaren etkili sonuçlar almak mümkündür. Seansları başlangıçta sık sık olurken sonralarıdaha seyrek yapılmaktadır.

İğneli Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler


İğneli eğilasyon yapıldıktan sonraki 24 saat içinde deriyi tahriş edebilme ihtimali olan parfüm, deodorant gibi kozmetik ürünlerin kullanılmaması tavsiye edilmektedir. Epilasyondan sonra yaklaşık 2-3 saat su değdirilmemelidir. Ilık bir su ve yumuşak bir sabunla uygulama alanı yıkanabilir sıcak su ve kese ile tahriş edilmemelidir. Bölgede enfeksiyon oluşmaması için epilasyon alanına antibiyotik içeren krem veya pomadların sürülmesi uygundur.


E-Bülten

E-posta adresinizi listemize ekleyin tüm kampanyalarımızı ilk siz öğrenin