ESTEFULL

ESTETİK ve PLASTİK CERRAHİ

Anasayfa / ESTETİK ve PLASTİK CERRAHİ
ESTETİK ve PLASTİK CERRAHİ

ESTETİK ve PLASTİK CERRAHİ

VARİS TEDAVİSİ


VARİS
Genellikle bacaklarda görülen toplardamar genişlemesidir. İki tür varis vardır:

Kılcal varisler (Spider/Talenjektaziler) : Çoğunlukla küçük ve ince, yüzeysel ağ şeklindedirler. Yüz ve bacaklarda daha sık olan bu tür varisler cilt içindeki destek yapının zayıflaması sonucu oluşur.
Varisler (Geniş variküz venler) : Asıl sebebi toplardamarlardaki kapak sistemlerinin bozulmasıyla kanın damarda geriye doğru kaçması ve bu yüzden damarlarda göllenme oluşması, bu sebeple ilerleyen süreçte damar gerginliğinin bozulması ile damarda deformasyon genişlemenin gerçekleşmesidir. Varis tedavisi Özel PendikFizik Tedavi Rehabilitasyon Tıp Merkezi Estetik Bölümünde alanında uzman personeller tarafından uygulanmaktadır.

SAÇ EKİMİ


2004 den beri uygulanan bu yöntem;verici bölgeden uygun saç kökleri teker teker alınarak ekime hazır hale getirilmektedir

saçın arka kısmında 0,7-1 mm’lik mikromotor uçlarıyla kökler tek tek alınıp seyrek veya açık bölgeye ekilir. Ortalama 3000-3500 saç grefti açık alana ekilebilmektedir. Fue saç ekimi operasyonlarının başarısı için ekim alanına uygulanacak cm² de ki kök yoğunluğunun belirlenmesi önemlidir. Hasta konforu bakımından daha çok tercih edilen bir yöntemdir. Fue tekniği ameliyatsız bir yöntemdir ve verici alanda gözle görülür bir iz bırakmaz.Lokal anestezi altında yapıldığı için ağrısız bir yöntemdir. Ameliyathane koşullarında yapılması gereken bir işlemdri yaklaşık 5 saat sürmektedir. Ekilen saçlar 3. aydan itibaren çıkar tamamının çıkması 9 ay kadar sürmektedir.

Saç Ekimi tedavisi Özel Pendik Fizik Tedavi Rehabilitasyon Tıp Merkezi Estetik Bölümünde alanında uzman personeller tarafından uygulanmaktadır.

KALICI MAKYAJ


Vücudumuzda ihtiyaç hissedilen belli bölgelere renkli pigmentlerden oluşan doğal su bazlı boyalarun cildimizin üst deri diye tarif edilen epidermis bölgesine aşılanması işlemidir.Kalıcı makyajı dövmeden ayıran en önemli özellik boyanın aşılandığı yerdir.Dövme işleminde boya dermal tabakaya aşılandığı için uygulama bir ömür boyu ciltte yerini korur. Kalıcı makyaj ise hücre kendini yeniledikçe boya pigmentlerini vücüttan atar. Dolayısı ile yapılan uygulama kişinin matabolizma hızına bağlı olarak 2 ila 5 yıl arasında değişiklik göstererek yerini korur.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Özel Pendik Fizik Tedavi Rehabilitasyon Tıp Merkezi Estetik Bölümünde alanında uzman personeller tarafından uygulanmaktadır.

MEDİKAL CİLT BAKIMI


Cilt bakımı cildin ph dengesini düzenlemek cilt gözeneklerini temizlemek ve sıkılaşmasını sağlamak ,dış etkenlerin oluşturduğu zararları en aza indirmek amacıyla bı konuda eğitimli kişiler tarafından yapılan uygulamadır. Amaç cildin temizlenip çevrenin verdiği zararlardan arındırılıp cilde sağlıklı ve parlak yeni bir görünüm kazandırmaktır.

Medikal Cilt Bakımı tedavisi Özel Pendik Fizik Tedavi Rehabilitasyon Tıp Merkezi Estetik Bölümünde alanında uzman personeller tarafından uygulanmaktadır.

OZON TERAPİ


Kansere Karşı Koruyucu Etkisi: Dokuların ve hücrelerin yetersiz oksijen almaları ve toksiik maddelerin dokularda birikerek olumsuz etki oluşturması kanseri oluşturan nedenlerin başında gelir ozon sauna da bu nedenleri minimize etmeyi hedefleyen bir uygulama olduğu için kansere karşı koruyucu yarar sağlamaktadır.

Ozon Sauna tedavisi Özel Pendik Fizik Tedavi Rehabilitasyon Tıp Merkezi Estetik Bölümünde alanında uzman personeller tarafından uygulanmaktadır.

P.R.G.F TEDAVİSİ


(Plasma Rich Of Growth Factor)

Kanda bulunan trombositler 30 kadar değişik protein içermektedir.Bu proteinlere growth faktör denir. Her bir protein ayrı bir iyileştirme ve onarma yeteneğine sahiptir.Kanın bu proteinleri içeren plasma kısmına P.R.G.F adı verilir.Her hastanın kendi kanından elde edilir.

P.R.G.F tedavisi Özel Pendik Fizik Tedavi Rehabilitasyon Tıp Merkezi Estetik Bölümünde alanında uzman personeller tarafından uygulanmaktadır.

DÖVME SİLME


ND.Yağ Q Switch ile Dövme Silme

Dövme silme işleminde kullanılan lazer ışını derinin epidermis tabakasını geçtikten sonra dermis ve derialtı dokudaki dövmeye rengini veren bileşikler tarafından emilir ve bu maddelerin parçalanıp bağışıklık sistemi tarafından ortadan kaldırılmasını sağlar. Q-Switched Nd YAG lazer farklı dalga boylarındaki ve renklerdeki lazer ışınlarıyla dövme silmede en geniş renk spektrumununda etki gösteren teknolojilerden biridir.

Dövme silme tedavisi Özel Pendik Fizik Tedavi Rehabilitasyon Tıp Merkezi Estetik Bölümünde alanında uzman personeller tarafından uygulanmaktadır.


E-Bülten

E-posta adresinizi listemize ekleyin tüm kampanyalarımızı ilk siz öğrenin