ESTEFULL

Dolgu

Anasayfa / Dolgu
Dolgu

Dolgu

DOLGU ENJEKSİYONU NEDİR?


Cerrahi operasyon ve pansuman gerektirmeyen hatta dolgu enjekte edilen günde dahi, günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebileceğiniz bir uygulamadır. Dolgu uygulamasında kullanılan madde hyalüronik asittir.


HANGİ AMAÇLA UYGULANIR?


Zaman ,yer çekimi,güneş ışınları,yüz mimik hareketleri ve sigara gibi etkenler deri altı dokusunun parçalanmasına ve yüzde mimik çizgilerinin oluşmasına neden olur. Dolgu maddeleri deri altında çöken noktalara uygulanarak cildin daha genç ve diri gözükmesini sağlar.

  • Ciltteki derin ve ince kırışıklıkların giderilmesi.
  • Ciltteki çöküklükleri yok etmek
  • Dudak kalınlaştırılması
  • Yüzdeki yorgun ifadelerin ortadan kaldırılması
  • Burun kaldırma
  • Alın çizgileri ve kaş ortası çizgileri gidermek
  • Nazolabial çizgilerin giderilmesinde
  • Dudak etrafında oluşan kırışıklıkların giderilmesinde
  • Dudak şeklinin vurgulanmasında
  • Dudak kalınlaştırmada


YÜZ DOLGUSU NEDİR?

Zaman içerisinde ciltte elastik lif, yağ tabakası ve hyrolonik asit miktarlarının azalmasıyla birlikte ciltte kırışıklık ve sarkmalar meydana gelir. Ciltteki derin ve ince kırışıklıkları gidermek, ciltte sarkmayla birlikte oluşan çukurları ortadan kaldırabilmek amacıyla yapılan Cerrahi operasyon ve pansuman gerektirmeyen uygulamadır.

İŞLEM SÜRESİ VE KALICILIK SÜRESİ?

Dolgu uygulaması kişinin şikayetine göre ve uygulanan yere göre 25-30 dakika sürmektedir. İşlem sonrası kişi sosyal yaşantısına devam edebilir. Kalıcılık süresi cildin durumuna ve kullanılan alana göre 8 ila 12 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

DUDAK DOLGUSU NEDİR?

Dudakları yapısal olarak ince olan, dudaklarında simetri problemi olan, dudak şekillendirme ve biçimli dudaklara sahip olmak isteyen kişiler için hyalüronik asit kullanılarak yapılan uygulamadır.

DUDAK DOLGUSUNUN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Uygulanan alanda geçici olarak morarma, şişlik, kızarıklık ve hassasiyet olabilir. Bu etkiler kısa sürede geçer.

KULLANILAN MADDELER NELERDİR?

Dolgu Madddeleri Başlıca Üç Gruba Ayrılır:

BİYOLOJİK DOLGU MADDELERİ

Canlının bir bölgesinden alınıp başka bir bölgesine uygulanan ya da başka bir canlıdan alınıp uygulama yapılan dokulardır.
Doku kokteyli:
Karın germe, yüz germe, meme küçültme ve ya yara izlerinin tedavisinde kullanmak için çıkartılan doku ve doku parçalarının karışımından elde edilen maddeye doku kokteyli denir,dolgu için kullanılır.
Yağ,fasya ve dermis greftleri en çok kullanılan kokteyl dokularıdır. En değerlileri dermis greftleridir.Minik parçalara ayrılmış dermis dokusu yağ enjeksiyonundan daha etkilidir ve %80-90 oranında daha kalıcıdır.
Yağ :
‘Mikro lipoinjeksiyon ‘ veya ‘ yağ transplantasyonu’ olarak da adlandırılan bu teknikle hastanın kalça, uyluk, karın ve diğer yağ içeren bölgelerden kanüllerle yağ alınarak belli konsantrasyonlarda yüzde cilt altına enjekte edilmek için kullanılırlar. En sık kullanıldığı yerler dudaklar, derideki düzensizliklerin ve çökmelerin giderilmesi, alın çizgilerinin silinmesi,burun çevresi,çökmüş yanaklar, ağız çevresi,çene ucunun doldurulması ve kontör düzensizliklerinin giderilmesidir.
Yağ alınacak ve yağ enjekte edilecek bölgelere lokal anestezi verilerek liposuction aleti ile yağ alma işlemi yapılır, gerekli işlemlerden geçirilip önceden belirlenen bölgeye enjekte edilir. Yağ enjeksiyonu ile meydana gelen dolgunluğun süresi değişiklik gösterir.
Kollajen :
Aslen sığırlardan elde edilir. Vücudun bağışıklık sistemi tarafından genellikle 3-4 haftada reddedilir.Bu durumda şişmeler meydana gelir bu şişme kırışıklıkları birkaç ay saklayabilir.Uygulamadan bir ay önce mutlaka alerji testleri yapılmalı ve cerrahın uygun gördüğü kadar uygulanmalıdır. Test bölgesinde oluşan kaşıntı, kızarıklık,şişme veya çeşitli alerjik reaksiyonlar dikkate alınmalıdır.
Kollajen Tipleri:
Artekoll ( polimetilmetakrilat+sığır kollajeni )
Dermalajen ( insan kadavrası kökenli kollajen )
İzolajen ( kişinin kendinden elde edilen kollajen )
Zyderm,Zyplast ( sığır kökenli kollajen )

Dolgu tedavisi Özel Pendik Fizik Tedavi Rehabilitasyon Tıp Merkezi Estetik Bölümünde alanında uzman personeller tarafından uygulanmaktadır.


E-Bülten

E-posta adresinizi listemize ekleyin tüm kampanyalarımızı ilk siz öğrenin